Login Layout 2

  دوره تخصصی آموزش پژوهش دوره ای با هدف آماده سازی پژوهشگران برای انجام یک پروژه تحقیقی در حوزه زیست پزشکی است که با همکاری مرکز استعداد های درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد.

   

  این دوره در سال جاری شامل بخش های زیر می باشد:

   

  کارگاه آشنایی با بيوانفورماتيك و طراحي پرايمر

  کارگاه PCR و RT-PCR

  کارگاه کلونینگ و مهندسی ژنتیک

  کارگاه جداسازي و کشت سلول‌هاي بنيادي مزانشيمي

   کارگاه Real-Time PCR

  کارگاه انتقال ژن به سلول‌هاي جانوري

   

  برای شرکت در این دوره شما بایستی دوره مقدمه دوره پژوهش را خریداری کرده و پس از آن به صورت سلسله وار و بدون پرداخت هزینه کلیه کارگاه های این گروه را شرکت خواهید نمود. دقت داشته باشید در خرید دسته جمعی کارگاه های دوره تخصصی پژوهش یارانه ارائه شده بر روی این دوره ها اعمال خواهد شد و شما هزینه اندکی را پرداخت خواهید نمود.

  در کارگاه آموزش بیوانفورماتیک و طراحی پرایمر ابتدایی ترین نقطه شروع یک پروژه مهندسی ژنتیک را خواهید آموخت. دانشجویان پس از شرکت در این دوره کوتاه توانایی کسب اطلاعات یک ژن از پایگاه های داده معتبر را به دست آمرده و خواهند توانست بر منای توالی های به دست آمده به طراحی پرایمر مورد نیاز خود بپردازند.

  دانش آموخته دوره طراحی پرایمر آموزان میتواند خود پرایمر های پروژه خود را طراحی و تست نموده و با بهینه ترین پرایمر ها پروژه خود  ادامه خواهد داد.

  از نظر طراحان دوره آموزشی پژوهش، اولین گام در پژوهش های مهندسی ژنتیک و بیولوژی پیشرفته داشتن اطلاعات از بانک های ژنتیکی بوده که در بخش اول به دست خواهد آمد.

   

  در بخش دوم از آموزش پژوهش شما با روش PCR و روش PCR  معکوس یا RT-PCR آشنا خواهید شد.

  قطعا بعد از شناخت ژن و طراحی پرایمر مرحله بعدی کار با ژن به دست  آمده و جداسازی یک ژن از میان ژنوم مورد مطالعه است که این امر توسط روش PCR محقق خواهد شد.

   

  بعد از PCR کارگاه کلونینگ ادامه دهنده مبحث مهندسی ژنتیک خواهد بود.

  شما که به عنوان یک پژوهشگر مهندسی ژنتیک پروژه خود را به پیش میرانید اکنون بایستی با کلیدی ترین گام مهندسی ژنتیک یعنی کلونینگ اشنا شوید. کارگاه کلونینگ شما را با کلون سازی ژن ها در وکتور های بیانی پروکایروت و یوکاریوتی آشنا ساخته و مراحل برش، اتصال ، انتقال ژن به باکتری میزبان و استخراج پلاسمید را برای شما به تفصیل توضیح خواهد داد.

   

  در کارگاه بعدی به صورت اختصاصی به کشت سلول خواهیم پرداخت. این بار جنبه های عملی کار بالاتر خواهد رفت و پله پله با کشت سلول و نحوه کار استریل در یک آزمایشگاه کشت سلول آشنا خواهید شد.

   

  در ادامه شما با انتقال ژن به سلول های جانوری آشنا خواهید شد. در این درس با ساخت ویروس های اختصاصی برای انتقال ژن و روش های شیمیایی و الکتریکی انتقال ژن آشنا خواهید شد.

   

  آخرین کارگاه هم شما را با روش ریل تایم PCR آشنا خواهد کرد. کارگاه ریل تایم PCR از این رو به عنوان آخرین کارگاه دوره پژوهش قرار داده شده که شما بعد از طی کلیه مراحل بایستی بتوانید از شایط جدیدی که برای سلول ایجاد نموده اید تحلیلی بدست آورده و بیان ژن ها و یا ژن های مرتبط با اثر فرایند نوترکیبی خود را بیازمایید. در کارگاه ریل تایم PCR با تئوری این تکنیک به طور کامل آشنا شده وسپس به صورت عملی با انجام ریل تایم آشنا خواهید شد.

   

  (3 رای‌ها)
  مدیریت سایت

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  تماس با ما

  آدرس : تهران ، جنت آباد شمالی، نبش بهارستان 19، پلاک 1، واحد 1

  کد پستی: 1478794797

  • ایمیل : info@amouzan.com
  • ساعت کاری : 7.30 صبح - 9.30 شبfacebook
  • شماره تماس : تلفن02128426081 
  • twitter
  • google
  • instagram

  درباره ما

  مرکز آموزش مجازی آموزان، برگزار کننده دوره های کوتاه مدت مجازی و کارگاه های الکترونیکی می باشد. دپارتمان زیست شناسی آموزان برگزار کننده کارگاه های مجازی بیوانفورماتیک، دوره های آموزشی استفاده از نرم افزار های زیست شناسی ملکولی و مهندسی ژنتیک و دوره های تخصصی در کلیه زمینه های زیست شناسی و علوم پایه پزشکی می باشد. شرکت کنندگان در دوره های آموزشی آموزان می توانند علاوه بر محتوی دوره به صورت فیلم، متن و تصویر، فایل های آموزشی و پاورپوینت های دوره را به صورت رایگان دریافت نمایند. ارائه دهندگان دروس در آموزشگاه مجازی آموزان از برجسته ترین اساتید دانشگاه های کشور بوده و در طول دوره مشاوره های آنلاین به شرکت کنندگان دوره ارائه می نمایندو همچنین شرکت کنندگان هر دوره می توانند به صورت روزانه با اساتید خود در ارتباط بوده و پاسخ سوالات و ابهامات مربوط به درس را از اساتید دوره دریافت نمایند. آموزان ارائه دهنده خدمات نوین آموزشی آماده همکاری با سازمان ها ، ادارات و مراکز آموزشی سراسر کشور می باشد.

  logo-samandehi
  کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به مرکز آموزش مجازی آموزان. طراحی و اجرا: سعید ضیایی

  Search